Het wordt dit weekend weer spannend: Kim, Dirk en Mira doen hun 4 buitenwaterduiken op zaterdag en zondag en dit zijn de laatste duiken voor het behalen van hun Open Waterbrevet!
We spreken af om 10u ter plaatse en rijden samen binnen naar de parking bij het water. We wandelen al eens naar de instap en het watersportgebouw, zo weten onze studenten al hoe we te water gaan en hoever het stappen is naar het water. Dan maken we onze set al klaar, checken de lucht en zorgen dat het lood ook klaar ligt.
Na de algemene briefing en de briefing van de duik, trekken we onze duikpakken aan. De buddycheck wordt gedaan en dan volgt het wandelen naar het water. Aan de instap trekken we onze kap aan, vinnen, duikbril en handschoenen. Na het uitloden kunnen we onder water gaan voor de oefeningen. Deze verlopen allemaal vlot en we doen een kleine duik erna. Eens uit het water, lunchen we samen op de parking en maken ons daarna klaar voor de 2e duik. Ook deze keer verlopen alle oefeningen vlot en kunnen we nog een toertje doen onder water.
We vullen na de duiken onze logboeken in en spreken af voor zondag. Wij gaan nog flessen vullen bij Globe Marine en we zien daar enkel andere instructeurs die vandaag ook hebben les gegeven en morgen ook nog een 2e duikdag hebben.
Zondag spreken we weer af op de parking, deze keer is het heel druk aan de waterkant! Ook Marleen, Dirk, Karel en Lino komen mee duiken vandaag. Tijdens de 1e duik zondag kunnen we het onderwater ook zien aan de zichtbaarheid dat er al veel volk is gepasseerd. Het zicht is echt slecht. Maar door naar een ander platform te gaan, lukt het toch om de oefeningen klaar te krijgen. Niet alles verloopt even vlot van in het begin, maar dankzij het doorzettingsvermogen van de studenten worden de oefeningen goed afgewerkt. Ondertussen is er al veel volk vertrokken en dankzij onze "valet" Reginald, worden de auto's meer vooraan de parking verplaatst. Hier lunchen we allemaal samen. Karel neemt nog wat foto's en vertrekt nadien samen met Lino naar huis. Marleen en Dirk blijven nog voor een 2e duik terwijl Dirk, Mira en Kim enkel nog de CESA moeten afwerken. Deze oefening gaat vlot, waarna we nog naar de bus gaan, de camioncabine, de Ford enzovoort.
We vullen na deze duik nog de logboeken in, genieten van een fles champagne van Dirk en Mira en zo wordt het behalen van het brevet terecht gevierd! Een dikke proficiat aan Kim, Mira en Dirk voor het behalen van hun Padi Open Water brevet!