19-09-2025 WEEKEND MS BULL GROEP 2

Vandaag mag groep 2 aan boord van de MS Bull en na de verhalen van groep 1, kijken we er allemaal naar uit! Vera, Frank, Patrick, Kris, Joeri en Sabine spreken ook af rond 17u om eerst samen iets te eten en met het goeie weer, besluiten ze eerst op het terras buiten te genieten in 't zonnetje van een drankje. Na het eten is het tijd om richting de haven te gaan en in te checken bij Ruud en Ellen.

Al ons gerief wordt aan boord gebracht, we installeren ons in de hutten en krijgen een briefing van Ellen. Daarna zijn we klaar om te varen en een duik te doen. De duikstek nu is Anna Jacobapolder. We springen in het water rond kwart voor 9 en het is dus al goed donker. We zijn amper onder water en komen al de 1e sepia's tegen, dit wordt leuk! Joeri heeft jammer genoeg zijn schrijfbeveiliging nog op zijn SD-kaart aan staan en kan dus niet filmen, heel jammer, want het blijkt dus de beste Zeelandduik ooit te worden!! We zien nog veel sepia's, heel veel... uiteindelijk worden het er meer dan 20. We mogen ook op zoek gaan naar zeepaardjes op een rekje en vinden er ook één. Ineens is er beweging in het schijnsel van de videolampen van Joeri en Patrick. En zo kunnen we ook nog pijlinktvissen bewonderen, ongelofelijk! Ze zijn met verschillende groepjes van 4 à 5 stuks en komen naar de lampen toe. We komen ook nog zeenaalden, noordzeekrabben en ansjovis tegen. We hebben een maximumtijd afgesproken, maar 't is moeilijk om het water te verlaten als er zoveel leven te zien is. Iedereen is heel enthousiast en 't is niet moeilijk om direct af te spreken om deze duikstek ook als nachtduik te doen morgen.

Na nog wat babbelen en een drankje, gaan we naar bed. 's Ochtends worden we wakker gemaakt met de lekkere geur van vers gebakken broodjes en het ontbijt staat klaar. We varen nu naar Quaak om een kenteringsduik te maken. We vinden hier ook weer vele sepia's, een paar groene wierslakken, een harlekijnslakje, pitvissen, flamenco-platwormen en zoveel meer. We vullen enthousiast onze logboeken in en mogen erna genieten van een lekkere lunch. Na de lunch doen we een driftduik in Stavenisse, hierdoor kunnen we een groter deel van deze duikstek zien, dan dat we normaal zien vanaf de kant. Ook hier weer heel veel sepia's, dit belooft al voor volgend jaar, als deze allemaal terugkomen om te paren in het voorjaar. We zien ook ruwe wratslakken, zeeappels, grote zeenaalden, pitvissen en een tiental flamenco platwormen. Kan dit weekend nog beter worden?!?!

We doen nog een dutje na deze duik, zodat we volop en uitgerust kunnen genieten van de nachtduik. Eerst krijgen we nog een lekker diner en we lachen en babbelen gezellig met Ruud en Ellen. Zoals afgesproken trekken we terug naar Anna Jacobapolder en Joeri zorgt ervoor dat hij deze keer wel kan filmen. 😉

We zien weer veel sepia's en na een uitgebreidere uitleg over waar de tentjes te vinden zijn met de zeepaardjes, kan iedereen tijdens deze duik deze mooie dieren bewonderen. Vera, Frank, Sabine en Joeri vinden er zelfs 2! Enkel de pijlinktvissen zien we nu niet terug, maar ook deze duik was een topper!

Op zondag staat er een stevige wind, dus duiken kan op niet veel plaatsen. We beslissen om er maar 1 te doen, op de duikstek Goudzwaardweg. Vergeleken met al de andere is deze de minste, maar het is heel relax om hier te duiken. Ook hier zitten een aantal sepia's verscholen, een aantal grote zeenaalden en heel veel brokkelsterren. Patrick, Sabine en Joeri genieten en ondertussen spreken Frank, Vera en Kris af met Ruud om na de duik even te gaan kijken naar de zeehonden. We varen dus naar een plaat waar ze liggen te rusten en we vinden dit een perfecte afsluiter van een superleuk weekend.

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.